Serdecznie zapraszamy na II edycję Technicznej Konferencji Małopolskie Dni Druku 3D pod hasłem przewodnim „Era Druku Przemysłowego 3D”, organizowanej przez Grupa Azoty S.A. i Technology Applied Sp. z o.o.
Tegoroczna edycja objęta jest patronatem strategicznym przez firmę BIBUS MENOS Sp. z o.o. i BOSON Group Prosta Spółka Akcyjna, którzy będą brali czynny udział w wydarzeniu oraz największy portal o druku 3D w Polsce, czyli Centrum Druku 3D.
Tematyka konferencji poświęcona będzie technologiom przyrostowym stosowanym w przemyśle i skierowana jest do profesjonalistów oraz specjalistów z dziedziny przemysłu, którzy chcą poszerzyć wiedzę o wytwarzaniu addytywnym i jego praktycznych zastosowaniach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.
Filamenty typu Wood nie są nowością na rynku i nie raz, mieliśmy już okazję drukować z nich, odkrywając piękno drewnopodobnych wydruków, sukcesy i porażki w trakcie drukowania, zapchane dysze i inne perypetie, które pozwoliły nam uczyć się na błędach. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia, mogliśmy porównać druk z Tarfuse PLA Wood od Grupy Azoty, z drukowaniem z innych materiałów tego typu. Materiał Tarfuse PLA Wood od Grupy Azoty jest niesamowicie przyjazny dla użytkownika drukarki 3D. Każdy filament drewnopodobny należy do grupy specjalnych i jest mocno specyficzny. Nie chodzi tu tylko o zapach czy dotyk (bo rzeczywiście podczas topienia czujemy drewno), ale również o samo przeznaczenie materiału. Materiały typu wood, z racji swoich właściwości, dedykowane są dla modeli demonstracyjnych i hobbystycznych. Trudno wyobrazić sobie drewnianą zębatkę czy łożysko. Za to do modeli estetycznych, typu figurki czy drobne elementy użytkowe nadaje się idealnie. Grupa Azoty ma dla swoich Klientów propozycję filamentu drewnianego, oznaczonego jako klasyczne PLA i jest to pierwsza różnica jaką napotkaliśmy.